Marlies Couch wint de Johanna Naberprijs 2025
Marlies Couch heeft de prijs voor de beste scriptie over vrouwen- en gendergeschiedenis aan Nederlandse en Vlaamse universiteiten gewonnen. In haar scriptie onderzocht zij de sociale en medische zorg voor meisjes en vrouwen die seksueel geweld hadden overleefd, aan de hand van 17e- en 18e-eeuwse procesverslagen uit de Londense rechtbank Old Bailey.
De jury schreef over haar werk: “Een inspirerend voorbeeld van hoe gendergeschiedenis, in kruisbestuiving met andere historische deelterreinen, tot belangrijke nieuwe inzichten kan leiden.”
Deze maand heeft Marlies ook de HHH column geschreven, waarin zij in gaat een specifiek aspect gerelateerd aan haar prijswinnende scriptie, namelijk de afname van getuigenissen van vrouwelijke verloskundigen in vroegmoderne zedendelicten processen. Lees de column hier.
